Репортаж “Від опекуна до консультанта, чи яка роль я граю в житті своїх дітей?”

 (Частина 1)

Спікер Мак Огрен, міжнародний директор JH Ranch керівництво служби, орієнтований на старшокласників та молоді, розкриває в семінарі такі теми:

  • самі великі страхи батьків;
  • самі великі страхи підлітків;
  • роль Бога в сім’ї;
  • варіанти практичного підходу до дитини, стратегії побудови відносин, відповідних вашим сім’ям;
  • уроки перетворення батьків – від ролі «опекуна» в роль «поліцейського», в «тренера», і в кінцевому підсумку – в «консультанта» вашого малюка.

SMOrgenm7Репортаж “Від опекуна до консультанта, або Яка роль я граю в житті своїх дітей?” (Частина 1)

Спікер знайшов відповіді на хвилюючі кожному батькові питання на власному досвіді – він виховав доньку і сина, які вже давно відправилися в самостійне плавання. Тому Мак Огрен з знанням справ запропонував слухачам карту дороги “Як виховати дитину”. «Я розповім вам, що НЕ надо робити», – оголосив він, і разом з лектором ми пустилися в 4-годинний семінар-плавання.

Сильная семья – сильное общество

«Мы живем в момент Гуттенберга – в век информации, – так почав свою лекцію Мак Огрен. – Наші діти ростуть Інтернетом – по всьому світу. Але Бог хоче, щоб ми використовували інформацію на благо, а не на зло. Сегодня дети одинакові по всьому світу: в Африці вони носять джинси в обтяжку, роблять татуювання, пирсінг – так само, як і в США. Статистика печальна: дитина в середньому проводить 40 годин на тиждень перед різними екранами, і менше 3 хвилин витрачає на змістовний розмова з батьком. І це не Божий шлях ».

Каково же будет общество, если у лидеров не буде біблійних цінностей? – ця проблема заставила слухачів задуматися. «Общество рухнет», – уверен Мак. Сильне суспільство складається з сильних сімей. То, що ми передадим дітям, визначить майбутнє нашої країни.

Від опекуна до консультанта

Каждый родитель проходить 4 відмінні фази: поки діти маленькі, батько і мама – опікуни, вже з 5 років і приблизно до 12 років батьки проявляють себе як поліцейські, з 12 до 17 років – тренери, а з 18 років батьки можуть бути тільки консультантами.

Наиболее важное в этом Мак Огрен считает наступним: коли діти переходять з однієї життєвої стадії в наступний, батьки тоже повинні переходити від однієї ролі до іншої. І тут я з ним повністю погоджусь: для своєї 3-літньої сини я ще охороняю – годую його з ложечки, вночі обшиваю одежу, за ручку перевожу через дорогу. А вот для 8-річного сина я вже поліцейський – з строгими правилами і покараннями за проступки.

Я думаю, що в цих переходах від однієї ролі до іншої немає чіткої формули, яка б була універсальна для всіх, але з Божою благодаті батьків буде чекати успіху.

И самое важное: в всех фазах должен быть МОЛИТВА.

SMOrgenm8Від залежно від батьків – під залежність Бога

Кожен етап має свої особливості. Коли, наприклад, наступає час бути тренером – треба навчитися, показывать приклад, ободрять, молітися. Але дитина стає дорослим – і вже немає необхідності постійно дисциплінувати його. В цей період дітям треба розуміти, що вони пожнут те, що породжують. Здесь їм важнее просто показать пример, а не постоянно воспитывать. Підлітки вже не вірять слову, вони все рідше хочуть провести час з батьками – в цей час їм важливіше ободруження та підтримка.

Мак пояснив, що весь процес – від младенчества до юнацтва, – це процес переведення дитини від залежності від батьків під залежність Бога.

Как только ребенок перестает жити під родительською кришкою, потрібно стати для нього консультантом. Це найбільш триваюча фаза – вона може тривати до 40-50 років.

Ламинированную версию схем семинара можно приобрести, написав на to@emmanuil.tv або замовити по тел .: (067) 600-26-26

Смотрите также видеоверсии:

http://video.emmanuil.tv/watch/5242/

http://video.emmanuil.tv/watch/6178/

http://video.emmanuil.tv/watch/6271/

https://emmanuil.tv/transfer/

http://video.emmanuil.tv/watch/5216/

Переглянути Часть 2

Юлія Долматова, прес-служба Асоціації «Еммануїл»

Shares