Статьи

Громадянка Норвегії втекла до Польщі, щоб не відібрали дитину

Здоровая семья, Статьи

Опубликовано 25 февраля 2019
щоб не відібрали дитину

Півтора року тому громадянка Норвегії разом з малолітньою донькою втекла в Польщу і попросила юридичний притулок. Днями МЗС Польщі офіційно дало притулок Сільє Гармо та її маленькій донечці через порушення їхніх прав і свобод в Королівстві Норвегія.

Щоби зрозуміти чому одна держава Європейського Союзу захищає особу від свавілля іншої держави ЄС, надаючи притулок, ми звернулися до подій півторарічної давнини. Пропонуємо переклад інтерв’ю Сильє Гармо з виданням Супер-Експрес, в якому вона пояснює причини своєї втечі з Батьківщини.

Супер-Експрес: що має статися з громадянином однієї з найбагатших країн світу, щоб просити притулку в Польщі?

Сильє Гармо: Це просто. Якщо хтось намагається забрати твоїх дітей, найважливіших людей у ​​вашому житті, тоді вибір є простим. Коли я подавала заявку на отримання притулку як норвезький, так і польський чиновник теж здивувалися цьому запиту. Вони кілька разів поставили під сумнів, чи я точно не з Чечні.

Супер-Експрес: Чому у Польщу?

Сильє Гармо: Я багато років маю друзів у Польщі. Перш, ніж я вирішила, я перевірила підхід до материнства та сімейної політики. Польща має дуже про-сімейну політику, на відміну від скандинавських країн.

Супер-Експрес: В західних ЗМІ повідомлялося про Польщу, “яка  йде до диктатури”, говорилося, що в Польщі є “проблеми з демократією” Чому це Вас не відлякало?

Сильє Гармо: Я вивчала правові та політичні науки. Я можу відрізняти пропаганду від інформації. І я не перша громадянка Норвегії, яка втекла до Польщі, я знаю випадки декількох інших сімей, які вже багато років ховаються.

Супер Експрес: у Польщі?

Сильє Гармо: Так, у Польщі! Я перша, хто подає заяву про надання притулку. У Польщі має бути дуже конкретні причини дозволити, щоби дитина була відлучена від матері.

Супер Експрес: В чому Вас звинувачують?

Силье Гармо: Мене звинуватив батько моєї найстаршої доньки, а Дитяча Канцелярія постановила, що я зловживаю болезаспокійливими засобами, що веде до “хаотичного способу життя” та призводить до “синдрому хронічної втоми”.

Супер Експрес: Цього достатньо, щоби забрати дитину від матері?!

Сильє Гармо: У Норвегії цього достатньо.

Супер Експрес: Що означає “хаотичне життя”?

Сильє Гармо: Ви просто не знаєте, що це означає, тому це зручна формула, яку вони можуть використати в такому випадку.

Супер-Експрес: Добре, але це слово батька старшої дитини проти слова матері.

Сильє Гармо: Мене зобов’язали пройти серію тестів, щоб дізнатись, чи є наявність болезаспокійливих засобів, результати завжди були негативними. Мої медичні файли були переглянуті без дозволу, але нічого не було знайдено. У Норвегії все, що вам потрібно зробити, це сказати: “Дитяча Канцелярія”, і ця машина запускається автоматично, тоді вам потрібно пройти процес повернення вашої дитини. До 2014 року, протягом 10 років, ніхто не піддавав сумніву чи була я доброю чи поганою матір’ю.

Супер Експрес: Що змінилося?

Сильє Гармо: Суперечка між мною і батьком моєї старшої доньки. Він дуже впливовий чоловік, бізнесмен, дружній з суддями. Якщо б він був водієм вантажівки або продавцем, це було б трохи іншим. Саме він назвав мене “загрозою життю” доньки через “хаотичний спосіб життя”, і тоді Дитяча Канцелярія почала діяти. Хтось колись порівнював цю організацію з поїздом, який важко зупинити. Жодних звинувачень не було підтверджено, але вони сказали, що можуть забрати й мою молодшу дочку!

Супер Експрес: Без судового рішення?

Сильє Гармо: який суд ?! Дитяча Канцелярія має позицію, яка дозволяє їй діяти до судових рішень. У Норвегії, якийсь час, тривала дискусія про Канцелярію, про те, що вона стала державою в державі. Поки що нічого не змінилося, і поки що Норвегія залишається державою беззаконня. Без суду, моя квартира була обшукана, а мої медичні документи – переглянуті.

Супер Експрес: на основі чого?

Сильє Гармо: Виходячи з фіктивної підозри, що життя моєї дочки може бути під загрозою.

Супер Експрес: в небезпеці, тому що?

Сильє Гармо: Раптова загроза життю моєї дочки могла стати єдиним приводом для пошуку будь-якої справи в суді. Мене ніколи не звинувачували в порушенні закону. Моя донька жила зі мною вже 10 років, і все було добре.

Супер-Експрес: Не можна втрачати своїх дітей без будь-якої причини? Щось має відбутися.

Сильє Гармо: Ну, нічого. І я не єдина, у подібній ситуації є багато сімей, хоча більшість з них – це сім’ї емігрантів, також з Польщі, які стикаються з Дитячою Канцелярією, не знаючи системи. Я знала  як відповісти, свої права, але багато жінок не знають що робити в цій ситуації.

Супер Експрес: А які варіанти?

Сильє Гармо: Канцелярія селить жінку в будинок матері для спостереження до моменту, коли звинувачення будуть підтверджені. Залишатися там було шоком для мене. По-перше, про мене там писали фальшиві повідомлення. По-друге, багато жінок були поміщені туди і змушені приймати наркотики, щоб притупити свої почуття. Вони приймали таке ставлення до себе, приймали те, що в них відбирають дітей.  Коли жінки відмовлялися приймати ліки, їх вводили насильно.

Супер Експрес: Тобі теж?

Сильє Гармо: Я не дозволила це, і вони були вороже налаштовані по відношенню до мене. Я знаю свої права і на кожній зустрічі хотіла бути з адвокатом і колишнім поліцейським, з яким я працювала. Я втекла з цього центру, тому що я дізналася, що вони можуть забрати мою другу дитину. Старша донька, як і раніше, в Норвегії.

Супер Експрес: У Норвегії існує певна резистентність проти Дитячої Канцелярії та її зловживань?

Сильє Гармо: Ця установа дуже вкоренилася в нашу культуру. Багато помилок відбулося після поправки 1992 року, коли її вплив було розширено. Щорічно це погіршується. Це така сильна частина системи, що навіть мій батько, який був депутатом парламенту, протягом тривалого часу не міг повірити в зловживання системи. Так сильно він вірив в її ефективність. Лише нещодавно він змінив своє ставлення. У Норвегії, якщо ви критикуєте Дитячу Канцелярію, люди не хочуть бути Вашими друзями!

Супер-Експрес: якщо польська влада відмовить у вашому клопотанні про надання притулку, чи залишитесь ви в Польщі? (Сильє вже надано притулок)

Сильє Гармо: Так, що я отримаю від перебування в Норвегії? Мою дитину у мене забрали, і мені не дозволили бачити її аж до 18 років! Я не дозволю їм викрасти її, і я буду також битися за свою старшу дочку, щоб привезти сюди – до Польщі.

Олексій Погорєлов

http://www.rodyna.org.ua/

Читают также

Истории, которые вам могут понравиться